Skip to Main Content
Aš ieškau

Kaip užkirsti kelią chirurginių žaizdų infekcijoms

Iki vieno iš 20 pacientų, kuriems atliekama chirurginė operacija, gali patirti chirurginę (hospitalinę) infekciją, todėl labai svarbu po operacijos apsaugoti chirurgines žaizdas.

Sveikatos priežiūros specialistai perkelia pacientą į mobilią lovą

Hospitalinės infekcijos ir kitos odos komplikacijos gali trukdyti normaliam gijimo procesui – dėl to ilgėja hospitalizacija ir net gali kilti dar vienos chirurginės intervencijos poreikis    - taip pat skausmas ir diskomfortas pacientams  .

Perrišimo rizikos veiksniai hospitalinės infekcijos atveju

Chirurginės žaizdos, kaip ir kitos žaizdos, yra ideali vieta patogenams. Kai pacientas išvežamas iš operacinės, kai kurie veiksniai, susiję su žaizdų tvarsčių naudojimu, gali padidinti žaizdos infekcijos riziką.

Perrišimai yra susiję su infekcijos rizika: kuo dažniau perrišama žaizda, tuo daugiau ji atvira užteršimui .

Blogas eksudato sugėrimas taip pat yra rizikos veiksnys. Žaizdų eksudate yra medžiagos, gaunamos iš teršiančių mikroorganizmų . Jei jis nėra efektyviai sugeriamas, kyla didesnis žalos pavojus dėl drėgmės (pvz., maceravimo) ir žaizdos bakterijų užteršimo, ypač jei yra nuotėkis už tvarsčio .

Pažeidimas aplink žaizdą taip pat yra susijęs su infekcija. Pvz., lipnios juostos, kurios naudojamos tradicinių tvarsčių prilaikymui, yra susijusios su pūslėmis aplink žaizdas . Kai plinta pūslės, didėja infekcijos rizika .

„Mölnlycke“ susiję produktai

'References'

Share this page on social media

Kontaktai
Pasirinkite rinką

Pasirinkite savo rinką

Mölnlycke Uždaryti

Sveikatos priežiūros specialisto patvirtinimas

Informacija puslapyje, į kurį eisite, skirta sveikatos priežiūros specialistams. Paspaudę žemiau esantį laukelį patvirtinate, kad esate sveikatos priežiūros specialistas.