Skip to Main Content
Aš ieškau

Ar didelė latekso rizika?

Kadangi alergijos lateksui dažniau kyla medicinos darbuotojams nei bendroje populiacijoje, dažniausiai ligoninės renkasi sintetines chirurgines pirštines.

Sveikatos priežiūros specialistas dėvi „Biogel“ sintetines pirštines
Sveikatos priežiūros specialistas dėvi „Biogel“ sintetines pirštines

Latekso alergijos kelia vis didesnį nerimą sveikatos priežiūros sektoriuje. Neseniai atlikto rinkos tyrimo duomenimis 93 proc. chirurgų ir slaugytojų Europoje turi vidutinio sunkumo ar didelę riziką patirti latekso alergines reakcijas dėl nuolatinio latekso chirurginių pirštinių mūvėjimo .

Medikų, kurie yra jautrūs lateksui, rizikos procentas svyruoja nuo 8 iki 17 . Svarbiausias veiksnys, sustiprinantis asmens tikimybę latekso alergijoms, yra latekso poveikio laipsnis .

Nors latekso alergijos paplitimas bendrojoje populiacijoje yra mažas, mažiau nei vienas procentas, išlieka rizika, kad pacientai gali būti alergiški lateksui. Kai kurie tyrimai rodo, kad iki šešių procentų gyventojų gali būti jautrūs lateksui   . Lazerio jautrumo paplitimas yra 65% tarp pacientų, sergančių spina bifida .

Latekso alergijos kaina

Alerginis jautrumas ir reakcijos kelia susirūpinimą ligoninėms, nes jos gali sumažinti efektyvumą ir sukelti:

  • Nenumatytas chirurgines ir pooperacines komplikacijas
  • Kad reikia pakeisti visą operacinę ir pakeisti latekso neturinčia chlorobutilo įranga
  • Prarastas medikų darbo laikas

Siekiant sumažinti medikų ir pacientų alerginių reakcijų lateksui riziką, vis daugiau sveikatos priežiūros įstaigų naudoja tik sintetines chirurgines pirštines

Kaip sintetinės pirštinės gali padėti

Vis daugiau sveikatos priežiūros įstaigų renkasi tik sintetines pirštines – sumažindamos lateksui alergiškų asmenų riziką, pašalindamos būtinybę turėti dviejų tipų pirštines ir pasiekti didesnį efektyvumą.

Sintetinės chirurginės pirštinės gali:

  • Užkirsti kelią reakcijai ar anafilaksinį šoką – tiek pacientams, tiek medikams
  • Užkirsti kelią nejautrintų asmenų pradiniam jautrinimui
  • Pvz., sumažinti nereikalingas išlaidas ir kančias – pooperacines komplikacijas
  • Standartizuotas inventorius su 100 % priemonėmis be latekso optimizuoja laikymo patalpas ir pašalina galimų alergijų problemas

Su „Mölnlycke“ susiję produktai

'References'

Share this page on social media

Kontaktai
Pasirinkite rinką

Pasirinkite savo rinką

Mölnlycke Uždaryti

Sveikatos priežiūros specialisto patvirtinimas

Informacija puslapyje, į kurį eisite, skirta sveikatos priežiūros specialistams. Paspaudę žemiau esantį laukelį patvirtinate, kad esate sveikatos priežiūros specialistas.