Skip to Main Content
Aš ieškau
hidden1hidden2
hidden1hidden2
hidden1hidden2
hidden1hidden2
Pasiekite optimalų drėgmės balansą

Per sausa arba per šlapia žaizda gali negyti. Todėl svarbu sureguliuoti drėgmės balansą, kad būtų sukurta drėgmės pusiausvyra žaizdoje.

Yra daugybė tvarsčių, kurie išsaugo drėgmės lygį arba sugeria perteklinį eksudatą, kad būtų palaikomas optimalus drėgmės balansas.

Gydymo parinktys apima:

  • Žaizdų geliai, skirti padidinti žaizdos drėgmę
  • Alginatai, geliu visrtantys, silikoniniai tvarsčiai ir superabsorbentai, kurie sugeria perteklinį eksudatą ir kitus žaizdos skysčius 
hidden1hidden2
hidden1hidden2
Deguonies trūkumas neleidžia gyti daugumai lėtinių žaizdų

Pripažįstama, kad deguonis yra būtinas organizmo medžiagų apykaitos procesams, įskaitant sudėtingą žaizdų gijimo procesą. Deguonies trūkumas gali turėti neigiamos įtakos daugeliui lėtinių žaizdų.

Tinkamo deguonies lygio atkūrimas yra labai svarbus veiksnys, palaikantis visas gijimo fazes.

Gydymo parinktys apima:

  • Hamoglobino purškalas, hiperbarinės ar normobarinės kameros
hidden1hidden2
hidden1hidden2
Valdykite infekcijos riziką

Infekcija yra nuolatinė rizika ir rimta galima lėtinių žaizdų komplikacija. Tai sukelia pacientams papildomą skausmą ir diskomfortą, gali sulėtinti žaizdų gijimą ir priversti pakartotinai hospitalizuoti.

Nuolatinis budrumas gali padėti išvengti infekcijos, o ankstyva prevencija gali sustabdyti potencialias komplikacijas. Daugelį atsparių patogenų galima pašalinti ir vietines infekcijas suvaldyti vietiniais žaizdų plovimo tirpalais, antiseptikais arba antimikrobiniais tvarsčiais.

Gydymo parinktys apima:

  • Antiseptikai, žaizdų plovimo tirpalai, medicininis medus, Dialkilkarbomoil chloridu (DACC)- dengti tvarsčiai, tvarsčiai su sidabru
hidden1hidden2
hidden1hidden2
Subalansuokite žaizdos guolį, kad paskatintumėte gijimą

Kai probleminių žaizdų gydymas negyja taip, kaip tikėtasi, strategijos, skirtos subalansuoti aplinką žaizdos dugne, gali padėti atnaujinti gijimo procesą.

Galimi įvairūs terapiniai ir gydymo būdai, skatinantys gijimą:

  • Kontroliuoti ir surišti perteklinius MMP, optimizuoti pH sąlygas, apsaugoti augimo faktorius, kontroliuoti uždegimą skatinančius mediatorius, taikyti kolageno tvarsčius
hidden1hidden2
hidden1hidden2
Nuplaukite ir paruoškite žaizdos guolį

Sveiki žaizdos guolio audiniai yra būtini žaizdos gijimo procesui. Išvalyti ir paruošti žaizdos dugną, pašalinant negyvas ląsteles ir audinius, galima atlikti įvairiais valymo būdais.

Specializuoti tvarsčiai arba fizinė terapija, pvz., neigiamo slėgio žaizdų terapija, elektrinė stimuliacija ar ultragarsas, gali sustiprinti odos pašalinimo poveikį.

Gydymo parinktys apima:

  • Plaukite žaizdą fiziologiniu tirpalu (9%), Ringerio tirpalu, hipochloritinės rūgšties tirpalu
  • Sutvarkykite žaizdos kraštus ir dugną, taikydami autolitinę, chirurginę, fermentinę, mechaninę ar kitos pasirinktos rūšies nekrektomiją
Mölnlycke Uždaryti

Sveikatos priežiūros specialisto patvirtinimas

Informacija puslapyje, į kurį eisite, skirta sveikatos priežiūros specialistams. Paspaudę žemiau esantį laukelį patvirtinate, kad esate sveikatos priežiūros specialistas.