Skip to Main Content
Aš ieškau
hidden1hidden2
hidden1hidden2

Pirštinės, siekiant užkirsti kelią infekcijai

Atliekant infekcijų prevenciją ir kryžminį užterštumą operacinėse, reikia atsižvelgti į orą, pacientus, personalą, įrangą ir paviršius. Mes bendradarbiaujame su sveikatos priežiūros specialistais, kad rastume efektyviausius būdus, kaip užkirsti kelią infekcijai ir kryžminiam užteršimui.

Chirurginės pirštinės

Viena pirštinė:

Chirurginės pirštinės padeda mažinti infekcijos riziką tiek sveikatos priežiūros specialistams, tiek pacientams       - ir yra vienas iš daugelio veiksnių, kurie kartu padeda užkirsti kelią taršai operacinėje    . Bet jei pirštinė yra praduriama adata, apsauga prarandama, o pradūrimas gali ir nesimatyti. Pradūrus pirštines kyla didesnė hospitalinių infekcijų rizika   .

Kad būtų lengviau uždėti ir nuimti chirurgines pirštines gali būti naudojami pirštinių milteliai. Tačiau jie gali sumažinti atsparumą infekcijoms, skatinti aplinkos užteršimą bakterijomis, svetimkūnio reakciją, uždelstą žaizdų gijimą, sukibimą ir granulomų formavimąsi     . Visi šie galimi padariniai gali padidinti hospitalinių infekcijų riziką.  

Dvigubos pirštinės su pradūrimo taško indikacija:

Dvigubos pirštinės su pradūrimo indikacijos sistema – dėvint viršutinę ir vidinę pirštines – leidžia sveikatos priežiūros specialistui pamatyti pirštinės pradūrimą iškart, kai tai įvyksta. Tai reiškia, kad galima greitai pakeisti pirštines ir tęsti procedūrą, nepakenkiant apsaugai nuo kryžminės infekcijos     .

Atliekant chirurginės procedūros metu naudojamų pirštinių tyrimą, pradūrimų aptikimo dažnis operacijos metu buvo 90,2%, naudojant indikatorinių pirštinių pogrupį, palyginti su 23% ir 36,0% dėvint dvi įprastas pirštines ir viengubos pirštinės pogrupius, atitinkamai   .

Įrodyta, kad dvigubų pirštinių naudojimas sumažina sužeidimų adatomis ir kitais aštriais instrumentais ir per kraują plintančių infekcijų riziką. 2014 m. Kočrano apžvalgoje daroma išvada, kad dvigubos apsauginės pirštinės sumažina vidinės pirštinės perforacijos riziką 71 %, palyginti su vienasluoksnėmis pirštinėmis   .

Lyderiaujančios institucijos rekomenduoja dvigubą apsaugą chirurginių intervencijų metu:

  • Ligos kontrolės ir prevencijos centrai (CDC)   
  • Nacionalinė Operacinių slaugytojų asociacija (NATN)   
  • Operacinių registruotų slaugytojų asociacija (AORN)   
  • Amerikos chirurgų kolegija (ACS)   
  • Karališkasis Anglijos chirurgų koledžas   
  • Australijos operacinės medicinos koledžas   
hidden1hidden2

Kaip užkirsti kelią infekcijoms su personalo apranga

Mes tikime, kad personalo apranga atlieka svarbų vaidmenį užkertant kelią infekcijai – saugant pacientus nuo užteršimo nuo personalo ir palaikant švarų orą.

Daugkartiniai chirurginiai kostiumai

Tradiciniai tekstiliniai chirurginiai kostiumai yra skalbiami ir pakartotinai naudojami. Tačiau dėmės, nusidėvėjimas gali pakenkti – o taip pat įtakos turi skalbimo kokybė ir skaičius.

Vienkartiniai polipropileniniai chirurginiai kostiumai

Po naudojimo vienkartiniai chirurginiai kostiumai išmetami, todėl sumažėja infekcijos rizika. Polipropileniniai chirurginiai kostiumai yra susiję su žymiai mažesniu oro ir žaizdų bakteriniu užterštumu nei įprasti medvilniniai marškiniai ir kelnės   .

Švaraus oro apranga

Švarus oras gaunamas dėl laminarinio oro srauto, mažesnio durų angų skaičiaus, žmonių skaičiaus operacinėje ir švaraus oro kostiumų. Tai ypač svarbu ortopedijos, implantų ir pediatrinių intervencijų metu.

Švarūs kostiumai yra specialiai sukurti siekiant sumažinti užteršimą nuo ore esančių mikroorganizmų nuo personalo. Jie pasižymi geresniu apsauginiu poveikiu nei daugkartinio naudojimo sistema, pagaminta iš medvilnės/poliesterio, suteikiant didelį atsparumą bakterijų įsiskverbimui    net kai operacinėje naudojama įprasta vėdinimo sistema   .

Norint sumažinti infekcijų riziką, reikia naudoti švarią aprangą, net jei operacinėje yra įrengta laminarinė oro srovė.

Kaip užkirsti kelią užteršimui nuo paciento odos

Chirurginiai apklotai ir viso kūno plovimas gali užkirsti kelią mikroorganizmams nuo paciento odos užteršti chirurginę žaizdą bei sukelti hospitalines infekcijas.

Chirurginiai apklotai

Chirurginiai apklotai blokuoja mikroorganizmų perdavimą nuo paciento odos per chirurgines procedūras. Nepralaidžios medžiagos kontroliuoja infekciją, o veiksminga skysčių kontrolė užtikrina sausą darbo zoną. Efektyviausi apklotai turi mažiau dalių ir yra lengvai naudojami – taip padedant sumažinti užteršimo riziką.

Odos plovimas

Viso kūno plovimas sumažina odos bakterijų skaičių ir galiausiai – hospitalinių infekcijų riziką. Yra keletas būdų, kaip išvalyti odą:

  • Muilas ir vanduo: tipiška standartinė paciento apiplovimo procedūra. Bet ji paprasčiausiai paskleidžia organizmus, išleidžia bakterijas ant odos paviršiaus iš natūraliai intensyviai kolonizuotų sričių  .
  • Povidono jodas: priešoperacinis kūno plovimas su povidono jodu suteikia tam tikrą apsaugą. Bet su operacija susiję skysčiai, pvz., kraujas, pūliai ir riebalai daro jį mažiau efektyviu   .
  • Chlorheksidino digliukonato tirpalas: keliuose tyrimuose nustatyta, kad chlorheksidino digliukonato tirpalas neleidžia atsirasti hospitalinėms infekcijoms intensyvios priežiūros metu   . Naujausi chirurginiai protokolai rekomenduoja nuprausti pacientus du kartus su chlorheksidino digliukonato tirpalu prieš operaciją, palaukiant bent minutę prieš jį nuplaunant   . Taip pat mažiau tikėtina, kad jis sukels odos reakcijas nei kitos alternatyvos   .
hidden1hidden2

'References'

Kontaktai
Mölnlycke Uždaryti

Sveikatos priežiūros specialisto patvirtinimas

Informacija puslapyje, į kurį eisite, skirta sveikatos priežiūros specialistams. Paspaudę žemiau esantį laukelį patvirtinate, kad esate sveikatos priežiūros specialistas.