Skip to Main Content
hidden1hidden2
Ką galite padaryti?

Jeigu jums yra taikomas radioterapinis gydymas, jus jau prižiūri sveikatos įstaiga. Visada užduokite specialistams visus savo klausimus.

Spindulinės terapijos reakcijos

Spindulinis vėžio gydymas sutelktas vienoje srityje, ir po 2-3 gydymo savaičių oda gali sureaguoti ir tapti raudona bei trapi. Šios odos reakcijos skirstomos pagal jų sunkumą:

1 laipsnis: Paraudimas, šilumos jausmas, skausmas, kartais niežėjimas ir patinimas. Tai dažna odos reakcija, pasireiškianti beveik visiems pacientams.

2 laipsnis: Odos paraudimas, niežėjimas, sausumas ir pleiskanojimas. Pasireiškia apie 45% pacientų.

3 laipsnis: Oda yra purpurinė-raudona, drėgna, šilta, pacientas jaučia skausmą. Gali atsirasti skysčių ir (arba) pūslių.

4 laipsnis: Oda negyva ir juoda. Pasitaiko labai retai.

Odą reikia nuplauti drungnu vandeniu ir muilu be kvapiklių. Jei turite 3 laipsnio reakciją, turėtumėte naudoti ypatingai saugų plovimo tirpalą, kurį jums išduos sveikatos priežiūros specialistas.

Viso gydymo metu Jums reikia naudoti tvarstį, kuris apsaugo ir nuramina apšvitintą vietą ir aplinkinę odą. Jeigu yra atvira žaizda su skysčiais, turite naudoti sugeriantį tvarstį.

hidden1hidden2
Sumažinkite skausmą

Radiacinės reakcijos gali būti skausmingos, todėl svarbu šį skausmą kiek įmanoma sumažinti naudojant tvarstį, kuris apsaugo ir nepadaro daugiau žalos odai.

Tvarstymas

Kai kurie tvarsčiai gali prilipti ir pažeisti žaizdą ir aplinkinę odą, o tai gali būti skausminga. Vietoj to turėtumėte naudoti tvarstį, kuris apsaugo žaizdą ir aplinkinę odą.

Pagalba

Mölnlycke Health Care siūlo unikaliai ir švelniai prilimpančius tvarsčius su Safetac® technologija. Mūsų tvarsčiai neprilimpa prie žaizdos guolio ir jų neskauda nuimti.

Susisiekite su savo šeimos gydytoju, jeigu jums susidarė radioterapijos sukelta žaizda. Sveikatos priežiūros specialistas individualiai parinks ir išrašys tinkamiausias priemones pagal jūsų žaizdos būklę. Tvarsčiai radioterapiniams odos pažeidimams yra komepensuojami

hidden1hidden2
Radioterapijos sukelti odos pažeidimai

blobid3.png

Radioterapinių žaizdų prevencija

Radioterapinio gydymo sukelti šalutiniai reiškiniai dažniausiai pasireiškia praėjus 2-3 savaitėms po gydymo. Dėl to gydymo eigoje pavojus gali neatrodyti toks didelis. Mes rekomenduojame naudoti Mepitel Film apsauginę plėvelę prevenciškai radioterapinio gydymo metu - taip išvengsite arba sumažinsite radioterapijos sukeliamas odos reakcijas.

  • Jautri oda apsaugoma nuo išorinių pažeidimų
  • Sudaromos sąlygos audiniams greičiau atsistatyti
  • Galima naudoti radioterapinio gydymo metu, nesutrikdant spinduliuotės     
  • Tvarstis yra beveik nepastebimas, todėl netrukdo įprastos veiklos
  • Galima praustis

Daugiau apie Mepitel Film        Kaip uždėti plėvelę prieš radioterpainį gydymą

Radioterapinių žaizdų gydymas

Jeigu po radioterapinio gydymo visgi susidarė atvira žaizda, naudokite absorbuojančius tvarsčius, kurie pasižymi šiomis savybėmis:

  • Neskausmingi tvarsčio keitimai
  • Jokios žalos odai
  • Skatinama gijimo procesą
  • Apsaugo žaizdą
  • Sugeria ir sulaiko žaizdos skysčius
hidden1hidden2
Mölnlycke Uždaryti

Sveikatos priežiūros specialisto patvirtinimas

Informacija puslapyje, į kurį eisite, skirta sveikatos priežiūros specialistams. Paspaudę žemiau esantį laukelį patvirtinate, kad esate sveikatos priežiūros specialistas.