Skip to Main Content
Aš ieškau
hidden1hidden2
David Revez apie pradūrimo indikacijas ir kodėl jis mūvi dvigubas pirštines

Paklausus apie dvigubas pirštines kaip saugos praktiką, nepriklausomai nuo operacijos tipo, reakcija yra nevienareikšmė. Nors visi chirurgai šūktels: „Mano rankos yra mano viskas!“, „Mano rankos yra mano ilgų mokslo metų tąsa“, „Po smegenų mano rankos yra svarbiausia mano kūno dalis“. „Be rankų nieko negaliu daryti“, bet vis dar yra nemažai chirurgų, atsisakančių naudoti dvigubas pirštines.

Bet koks kontaktas su krauju kelia riziką dėl krauju plintančių ligų, tokių kaip hepatitas ir ŽIV, todėl chirurginės pirštinės laikomos svarbia apsaugos priemone. Tačiau žinant, kad pirštinės dažnai praduriamos (iki 45 proc. kai kuriose operacijose)   ir tai gali nepastebėta (iki 92 procentų) , dvigubos pirštinės rekomenduojamos kaip papildoma apsauga visų chirurginių procedūrų – ne tik didelės rizikos atvejų metu . Buvo įrodyta, kad dvigubos pirštinės sumažina per kraują plintančių ligų plitimo pavojų  , sumažinant pavojingo ir brangaus kryžminio užteršimo ir infekcijos poveikio pacientui ir chirurgui riziką. 2014 m. Kočrano apžvalgoje teigiama, kad naudojant dvigubas pirštines 65 proc. sumažėja kraujo užteršimo rizika ir 71 proc. vidinės pirštinės perforacijos rizika, palyginti su vienomis pirštinėmis .

 

hidden1hidden2

Žmogiškųjų investicijų apsauga

Kodėl šis papildomas apsauginis sluoksnis yra svarbus ir iš kur atsiranda pasipriešinimas? Nepaisant sielos ramybės ir įrodytos apsaugos darbuotojų ir pacientų sveikatai, kurią suteikia dvigubos pirštinės, dvigubos pirštinės taip pat yra apsauginė priemonė ir kitais būdais. Pavyzdžiui, ligoninėje dvigubų pirštinių praktika ir politika yra būdas apsaugoti savo investicijas. Kaip?

Visų pirma, chirurgo rankos ir mokymas yra jo pragyvenimo šaltinis, o taip pat ligoninės esmė. Chirurgo mokymas ir darbas ligoninėje yra vertingas. Kaip ir viso chirurgijos personalo. Žvelgiant iš sveikatos ekonomikos perspektyvos, dvigubos apsauginės pirštinės apsaugo ligoninės personalą ir ligoninę, mažindamos riziką.

Sveikatos priežiūros specialistai, kurie patyrė staigius sužalojimus instrumentais ar adatomis, jaučia nerimą, nemigą ir stresą dar ilgai po sužalojimo, kol sužino, ar neužsikrėtė.. Jie dirba rankomis ir nuo jų priklauso, todėl rankoms reikia daugiausiai apsaugos. Toks sužalojimas gali lemti prarastą darbo laiką, galimą emocinę traumą pacientui ir darbuotojams, netgi teisinius veiksmus ir finansines pasekmes.

Tyrimai ir profilaktinis gydymas po poveikio gali būti brangus. Pasak keturių JAV sveikatos priežiūros įstaigų, personalo, turėjusio kontaktą su hepatitu C sergančiu pacientu, vidutinė priežiūros kaina yra 650 JAV dolerių, o ŽIV infekuoto paciento – 2456 JAV dolerių . Europoje išlaidos taip pat yra didelės; Ispanijoje jos svyravo nuo 172 EUR, jei pacientas neturėjo hepatito B ir C bei ŽIV, iki 1502 EUR, jei pacientas sirgo hepatitu C ir ŽIV .

Kitas rūpestis, žinoma yra chirurginės infekcijos vietos rizika ir gydymas, kuris gali dvigubai pailginti paciento buvimo ligoninėje trukmę (vidutiniškai 16,8 dienos), kai gali prireikti papildomos savaitės  (7,4 dienos) antibiotikų terapijai  . Iš esmės tai yra 61 proc. didesnė bendra priežiūros kaina .

Dvigubos pirštinės yra paprastas ir veiksmingas būdas sumažinti išlaidas, susijusias su perkutaniniais sužalojimais.

hidden1hidden2

Laikas apie apsaugą pradėti galvoti kitaip: Lytėjimo jautrumas

Kalba Julie Karlsson, traumatologijos slaugytoja: Gydytojams, kurie nenaudoja dvigubų pirštinių, aš sakau: „Naudokite!“. Tai paprastas būdas apsaugoti save ir visus kitus. Įrodymai rodo didelę riziką ir išlaidas, o paskutinis iššūkis yra kovoti prieš nenorą naudoti dvigubas pirštines ir teikti daugiau paskatų jų naudojimui. Chirurgai ir jų darbuotojai turi geriau saugotis nuo pavojų ir rizikos, pradedant požiūrio keitimu ir persikvalifikavimu, jie turi būti budresni ir vadovautis įrodymais pagrįstu požiūriu į saugą.

Sveikatos priežiūros specialistai nurodo poreikį ir pageidauja papildomos apsaugos, ir šis reikalavimas yra prioritetas įstatymuose ir rekomendacijose. Pavyzdžiui, su (si) žeidimų aštriais įrankiais suvestinė JAV ir ES Su (si) žeidimų aštriais įrankiais direktyva (išorinė nuoroda, atsidaro naujame lange), Europoje rekomenduoja dvigubas pirštines kaip apsauginę priemonę nuo sužalojimų aštriais instrumentais ir jų padarinių. Kartu tokios institucijos, kaip Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) , Darbuotojų saugos ir sveikatos administracija (OSHA) , Operacinių registruotų slaugytojų asociacija (AORN)   ir Amerikos chirurgų kolegija (ACS) , ir daugelis kitų rekomenduoja dvigubas pirštines invazinių operacijų metu. Įrodymai pagrindžia dvigubų pirštinių standartą visoms chirurginėms procedūroms , o dauguma rekomendacijų, teisės aktų ir įrodymų yra dvigubų pirštinių naudojimo, kaip geriausios praktikos, pavyzdžiai.

Paskutinis argumentas prieš – ir dažnai paskutinis iššūkis, kurį reikia įveikti – sumažėjęs lytėjimo jautrumas dvigubų pirštinių atveju. Palyginti su didesne sauga, lytėjimo jautrumo praradimas, atsirandantis dėl dvigubų pirštinių, yra nereikšmingas. Operacijų rezultatai su dvigubomis pirštinėmis nepablogėja; tyrimai parodė, kad po laikotarpio, siekiant priprasti prie dvigubų pirštinių, dauguma chirurgų visiškai prisitaiko per dvi dienas  , rankų miklumas ir lytėjimo jautrumas nesumažėja, palyginus su darbu su viengubomis pirštinėmis ir be pirštinių   . Vienintelis būdas kovoti su nenoru naudoti prieš dvigubas pirštines yra naujovės, kuriant labiau nei bet kada, reaguojančias dvigubas chirurgines pirštines.

Kitas žingsnis siekiant visiškos apsaugos yra dvigubų pirštinių pradūrimo taško indikacijos sistemos įvedimas. Dvigubos pirštinės su spalvota pradūrimo taško rodymo sistema (su aiškiu, greitu ir dideliu indikatoriumi ankstyvam aptikimui ir greitais veiksmais siekiant sumažinti riziką)  reiškia dar didesnį saugumą operacinėje ir geriausiai apsaugo chirurgus, operacinės darbuotojus ir pacientus.

hidden1hidden2
hidden1hidden2

'References'

Kontaktai
Mölnlycke Uždaryti

Sveikatos priežiūros specialisto patvirtinimas

Informacija puslapyje, į kurį eisite, skirta sveikatos priežiūros specialistams. Paspaudę žemiau esantį laukelį patvirtinate, kad esate sveikatos priežiūros specialistas.